wagi kolejowe

Wagi kolejowe są niezbędnym urządzeniem mierniczym do dokładnego badania masy wagonów kolejowych. W celu określenia wagi wystarczy, aby odpowiedni wagon podjechał i stanął na specjalnym pomoście wagowym. Taki pomost może mieć od kilku do kilkunastu metrów długości, na życzenie klienta.

Składa się on ze specjalnego fundamentu i solidnego pomostu wagowego, który osadzony jest na czujnikach tensometrycznych. Aby pomiar był jak najbardziej wiarygodny, należy dobrać odpowiednie parametry czujników. Pomiar z czujników zostaje przetwarzany i przesyłany do specjalnego urządzenia, na którym można odczytać dokładną wagę towaru przewożonego w wagonie kolejowym.

WAGMONT stosuje najnowsze techniki cyfrowe również w wagach kolejowych - to właśnie dzięki cyfrowym czujnikom pomiar jest precyzyjny i można go odczytać w łatwy i szybki sposób. Nasza firma zajmuje się nie tylko doradztwem w tej kwestii, ale także sprzedażą i montażem pomostów wagowych na miejscu wskazanym przez Klienta. Dzięki temu Klient ma pewność ogromnej precyzji oraz wytrzymałości.